Proje Talep

Ekiplerimiz

MİMARİ EKİBİMİZ

İç Tasarım Sürecimiz

40’ı aşkın ülkede “anahtar teslim” projelere imza atan Serdur Global; mimar, iç mimar, inşaat mühendisi ve planlamacılardan oluşan tecrübeli ekibi ve müşteri odaklı yaklaşımı sayesinde yüksek kaliteli fit-out hizmetinde lider bir markadır. Bu yazıda Serdur Global çatısı altında bir mimari tasarım sürecinin nasıl ilerlediğini sizinle paylaşacağız. Hazırsanız, o ilk buluşmadan başlayalım.


Müşterimizin; yaratıcı, dinamik ve deneyimli iç mimarlarımızla tanışması muhteşem finale giden ilk adımdır. Ekibimiz, öncelikle inşa edilecek veya yenilenecek yapının kullanım amacına odaklanır. Çünkü kullanım amacı, her mekân için özel olarak hazırlanan iç mimari projenin belirleyici unsurudur. İç mimari tasarımın kusursuzluğu inşaatın oluşum sürecinden itibaren planlanmasına bağlıdır. Bir mekânın iç mimari projesinin tamamlanması, nihai görüntüyü gözler önüne serdiği gibi inşa süreci boyunca yapılacak çalışmaların detaylı bir planını da sunar.

SERDUR GLOBAL

Neden Bizi Seçmelisiniz?

İç mimarlarımız, bir tasarıma başlamadan önce yapının iç ve dış mekânlarına ilişkin müşterilerimizin isteklerini, ihtiyaçlarını, renk ve malzeme gibi dekorasyonun ana hatlarını belirleyen tercihlerini dikkatle dinler. Ekibimiz gerekli tüm bilgileri edindikten sonra müşterimize bir keşif ziyaretinde bulunarak mekânın tüm ölçülerini alır, mevcut tesisat ağını ve bir bütün olarak iç mekânın tüm detaylarını yerinde inceler. Ve tasarım projesinin ilk aşamasına geçilir.

Serdur Global’ın tecrübeli iç mimar ekibi, müşterimizle yaptıkları toplantıdan yola çıkarak bir görsel sunum (mood-board) hazırlar. Bu sunum mekânda hangi renklerin, malzemelerin ve mobilyaların kullanılabileceğini gösteren bir kompozisyondur. Müşterinin istekleri doğrultusunda gerekli revizeler de yapıldıktan sonra seçilen renkler, malzemeler ve mobilyalarla mekânın bitmiş halini birebir yansıtan üç boyutlu (3D Render) görseller hazırlanır. Talep edildiği takdirde projeye özel mobilyalar tasarlanır. Müşterimizin onayının ardından “avan proje” tamamlanmış olur.

Avan projenin tamamlanmasıyla ekibimiz artık mekânın görsellerine ve uygulamanın nasıl ilerleyeceğini gösteren bir rehbere de sahiptir. Projede kullanılacak tüm malzemelerin listeleri detaylı olarak çıkarılır. Böylece kat planları, tavan planı, döşeme planı, elektrik ve tesisat yerleşim planı ile nokta detaylarının yer aldığı “uygulama projesi” tamamlanmış olur. Bu sayede projenin uygulanması için gerekli bütçe ve zaman da netleşmiştir.

Uygulama projesi tamamlandığında Serdur Global’in fabrikaları devreye girer. Çizim ekiplerimiz mobilyaların üretimine ışık tutacak çizimleri yaparlar. Mobilyanın üretiminde kullanılacak ahşap kaplama, kumaş veya metal gereçler seçilir ve hızla temin edilir. Malzemeler ve çizimler tamamlandıktan sonra ekiplerimiz üretime geçerler. Serdur Global, mobilyalarının tamamını kendi tesislerinde üretmektedir. İstanbul ve Doha’daki (Katar) fabrikalarımız, mobilyayla ilgili her türlü hammadde ve malzemeyi kullanabilecek, işleyebilecek donanıma ve altyapıya sahiptir. Son teknoloji makinelere sahip fabrikalarımız çağdaş tekniklerle, EU ve US normlarına uygun olarak üretim yapmaktadırlar.

Mobilyaların üretimi devam ederken varsa projenin fit-out işleri tamamlanır. Deneyimli şantiye ekibimiz, önce mekanik ve elektrik altyapı işlerini sonra da “ince işler” olarak anılan alçıpan duvar, tavan uygulamaları, sıva ve boya işlerini tamamlar. Tüm bu çalışmalar bittikten sonra mekân tamamen temizlenir ve ortam mobilyaların montajına uygun hale getirilir. Üretimi tamamlanan mobilya ve döşemeli ürünler mekâna sevk edilir ve uygun şekilde mobilyaların montajı yapılır. Döşemeli ürünler yerleştirilir, perdeler takılır, halılar serilir. Son kontroller de yapıldıktan sonra mekân “anahtar teslim” halde müşteriye sunulur.