Proje Talep

Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

Serdur Global

Kıymetli iş ortaklarımız ve sevgili çalışma arkadaşlarımız,

 

Geride bıraktığımız iki yıl, Covid-19 pandemisinin tüm dünyada yarattığı ekonomik ve toplumsal dalgalanmayla başa çıkmaya çalıştığımız zorlu bir süreçti. Pandemi yalnızca bütçelerimizi değil günlük sohbetlerimizden alışkanlıklarımıza beklentilerimizden planlarımıza kadar tüm hayatımızı baştan aşağı değiştirdi. Salgın, sosyal yaşantımızı olduğu kadar bazı sektörlerin faaliyetlerini de kısıtladı. Gerek aşıların yaygınlaşması gerekse hastalığın tedavisinde kullanılacak ilaçların üretimine başlanmasıyla 2022’den itibaren artık dünya ekonomisinin toplanmaya başlamasını bekliyoruz. 

 

Serdur Global ailesi olarak pandemi sürecinde çalışanlarımızın sağlığı bizim için en öncelikli konuydu. Tedbirleri en üst seviyede uygulayarak işimizin başında olduk. Bir yandan da durmaksızın gelişen teknoloji, hayatımıza giren yeni kavramlar, değişen iş yapış şekilleri karşısında hızlı ve çevik kararlar aldık. Tasarımdaki yaratıcılığımızı, üretimdeki gücümüzle pekiştirerek portfolyomuza yeni ülkeler ekledik. Dört kıtada ve 40’ı aşkın ülkede hizmet veren Serdur Global’in İstanbul ve Doha’daki ofislerine çok yakında Dubai ve Miami ofislerimiz eklenecek. 

 

Mobilya sektörüne şöyle bir göz atacak olursak… 2019’da tüm dünyada 700 milyar doları aşan mobilya üretiminde Türkiye’nin payı sadece 11 milyar dolar olarak gerçekleşti. 2030 yılına kadar ülkemizdeki üretimin 29 milyar dolara ulaşması beklenirken bu rakamın küresel çaptaki karşılığı 1.4 trilyon dolardır. En büyük üreticilerin (Çin %36, ABD %11, İtalya %5) arasına son beş yılda gösterdiği yüzde 5 yıllık büyümeyle Hindistan’ın katılması sürpriz olmayacak. Biz de Serdur Global ailesi olarak gözümüzü yükseğe diktik. Bu pazardaki payımızı her yıl daha da büyüterek önce Körfez’in sonra da dünyanın en önemli üreticilerinden biri olmayı hedefliyoruz. 2025 yılına kadar dünyada genç nüfusun büyümeye devam edeceği tek bölge olan Afrika’yı da göz ardı etmiyoruz. 

 

Bu hedefler doğrultusunda gerek İstanbul gerekse Doha’daki fabrikalarımızda en son teknolojiyi üretim hatlarımıza entegre ediyor, en yenilikçi sistemleri uygulamaya alıyoruz. Öte yandan enerji verimliliği, su verimliliği gibi konulara odaklanarak doğal kaynakları da gözetiyoruz. Ekosisteme saygılı üretim yöntemlerini benimseyerek ve doğa için değer yaratarak sürdürülebilirlik ilkelerimiz doğrultusunda faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Çünkü sürdürülebilirliğin yakın gelecekte en önemli gündem maddelerimiz arasındaki yerini alacağının farkındayız.

 

Serdur Global ailesi olarak istikrarlı büyümemizi 2022’de de sürdüreceğiz. Üretim ve ihracata odaklanarak ülke ekonomisine sunduğumuz katkıyı artırmaya kararlıyız. Bünyemize kattığımız Cadı Design ve Sernox markalarıyla global arenadaki varlığımızı güçlendirme dönük adımlarımızı sıklaştıracağız. “Örnek” ve “öncü” olma vizyonumuzla her yeniliği takip edeceğiz, kendimizi durmaksızın geliştireceğiz, markalarımızı büyütmeye ve finansal disiplinimize odaklanacağız. Sağduyulu bir iyimserlikle ve istikrarlı bir şekilde tüm paydaşlarımıza hizmet vermeye, üretmeye devam edeceğiz.

 

Birlikte daha nice başarılara imza atacağımız değerli müşterilerimize, tedarikçilerimize, yöneticilerimize, çalışma arkadaşlarımıza ve bizlere destek veren tüm paydaşlarımıza gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Sevgi ve Saygılarımla…

 

Serkan Mehmet Durdu – Serdur Global Yönetim Kurulu Başkanı